Świąteczna paczka

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
27 grudnia 2021

Bardzo dziękujemy WSZYSTKIM pracownikom 
Pogotowia Ratunkowego w Tarnowskich Górach
oraz pracownikom sekcji Pogotowia w Kaletach i Tworogu,
którzy włączyli się do tej wyjątkowej „akcji".
Oby więcej było takich ludzi dobrej woli, z otwartym sercem i gestem, jak WY. 

Specjalne podziękowania również dla firmy PROROWERY.PL z Tarnowskich Gór, ul. Skośnej 15 za wkład w akcję, czyli super rabat na rower.

Do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowskich Górach zwrócił się Kierownik Tarnogórskiego Pogotowia Ratunkowego – Pan Marek Mateja z prośbą o wytypowanie osoby, bądź rodziny, która jest w trudnej sytuacji i można jej pomóc.  Przez ostatni miesiąc pracownicy Pogotowia Ratunkowego zbierali pieniądze do puszki, aby zorganizować paczkę świąteczną. Zbiórka przeszła najśmielsze oczekiwania zarówno pomysłodawcę zbiórki, jak i pracowników MOPS-u, dlatego postanowiono pomóc dwóm osobom.

Pani Dorota jest samotną, schorowaną, niepełnosprawną osobą, która z uwagi na sytuację zdrowotną straciła pracę. Aktualnie, w oczekiwaniu na osiągnięcie wieku emerytalnego utrzymuje się z zasiłku stałego z MOPS. Pani Dorota bardzo ucieszyła się z niespodzianki. W paczce znalazły się  produkty spożywcze o dłuższym terminie ważności, słodycze, owoce, środki czystości, kosmetyki.

Drugą wytypowaną osobą była 63-letnia Pani Halina. Marzeniem Pani Haliny było mieć sprawny rower, którego ze względu na niską emeryturę Pani Halina nie była w stanie sobie kupić.

Tu z pomocą przyszedł sklep PROROWERY.PL – Salon Rowerowo-Motocyklowy z Tarnowskich Gór, który specjalnie dla Pogotowia Ratunkowego dał  potężny upust na nowiutki, piękny seledynowy rower. Rabat był tak duży, że z pozostałych pieniążków zakupiono jeszcze żywność i środki czystości.

W przeddzień Wigilii wraz z prezentami i życzeniami obie Panie odwiedzili pracownicy Pogotowia Ratunkowego - Pani Karolina i Pan Krzysztof na czele z szefem – Panem Markiem Mateją w towarzystwie pracownika socjalnego. Pani Dorocie ze wzruszenia popłynęły łzy; poprosiła o wspólne zdjęcie. Pani Halina nie mogła uwierzyć, gdy zobaczyła nowy rower, że to dla niej.

Jeszcze raz w imieniu obydwóch Pań serdecznie dziękujemy.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie